Güne Maydanoz Yiyerek Başlamanız için Bilmeniz Gerekenler
Güne Maydanoz Yiyerek Başlamanız için Bilmeniz Gerekenler

Güne Maydanoz Yiyerek Başlamanız için Bilmeniz Gerekenler

Güne Maydanoz Yiyerek Başlamanız için Bilmeniz Gerekenler Kaynak:www.bitkilog.com

HER SABAH BİR TUTAM MAYDANOZ Günde 10 dal maydanoz neye iyi geliyor?Her sabah bir tutam maydanoz tüketerek, vücudun gmeşhurk gereksinim duyan vitamin ve minerallerin büyük oranda karşılayabilirsiniz.Maydanozun Çok Önemli Faydası:

Mevsim değişikliği yaşadığımız şu günlerde en çok ihtiyacımız olan şey bağışıklık sistemini güçlü tutmaktır. Bir tutam maydanoz gmeşhurk C vitamini ihtiyacının üçte birini karşılayarak bağışıklık sistemine büyük destek verir.

Ek olarak maydanoz bağışıklık sistemine yarar sağlayan diğer bir vitamin olan A vitamininden de oldukça zengindir.

Anti-kanserojendir. Maydanozun poliasetilen, coumarin, flavonoid, monuterpen benzer biçimde biyolojik aktif bileşenlere ek olarak Beta karoten ve C vitamini de içermesi kanserden korunmaya yardımcı olur. Glutathione-S- transferaz enziminin aktivitesini yükselterek zararlı kimyasal maddeleri zararsız hale dönüştürür.Kalp sağlığını korur:

Homosistein kanda ölçülen bir aminoasittir. Bu aminoasidin yüksek olması vücut kan damarlarını tehdit ederek kalp hastalıklarına neden olur. Maydanozda bulunan B9 vitamini fazla homosisteini zararsız molekül haline dönüştürmeye destek sağlar. Maydanoz düzenli tüketildiğinde kalp krizi, inme ve ateroskleroz şeklinde kardiyovasküler hastalıkların riskini azaltır.Gençleştirir ve cildi tazeler:

Maydanozun gençleştirmede, cilt tazeliğinin, güzelliğinin korunmasında büyük etkisi vardır. Bu özelliği özellikle karaciğer metabolizması üzerindeki pozitif yönde etkisinden ve vücuttaki zararlı kimyasal maddeleri uzaklaştırmasından kaynaklanır.


Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları